Hire TM56 | 56.00m
Featured Model: Bronto S56XR
Machine Type: Truck
Specifications
| Reach Height | 56.00m |
| Closed Length | 11.98m |
| Width | 2.50m |
| Cage Dimensions | 1.10 x 2.40 x 1.10m |
| Lifting Capacity | 600kg |
| Power | Diesel |
| Platform Height | 54.00m |
| Closed Height | 3.80m |
| Weight | 26000kg |
| IPAF Category | 1b |
| Rotation | 2 x 90 |
| Turning Radius | 0 |
